Menu Zamknij

5 kwestii, które wpływają na cenę przeprowadzki w Warszawie

5 kwestii, które wpływają na cenę przeprowadzki w Warszawie

Zmieniając miejsce zamieszkania, warto przygotować cały proces tak, by maksymalnie zminimalizować koszty. Oczywiście cena transportu całego dobytku zależy od wielu czynników. Co zatem wpływa na ostateczną kwotę?

Przeprowadzka na terenie Warszawy

Dużą rolę w transportowaniu przedmiotów wypożyczonym samochodem odgrywa długość trasy. Przekłada się ona na kilometry, a w większości wypadków firmy przeprowadzkowe są wynajmowane na godziny. Jeśli planujemy zamieszkać pod Warszawą, możemy obawiać się większych kosztów. Transport pudeł oraz mebli na terenie stolicy nie musi być jednak drogi. Warto wcześniej przygotować kartony tak, by jak najszybciej przenieść je do auta. Ważną rolę odgrywa także sam moment przewozu. Najlepiej wybrać cześć dnia poza godzinami szczytu, dzięki czemu nie utkniemy w korkach. W ten sposób cały proces będzie trwał krócej.

Demontaż mebli do przeprowadzki

Dodatkowe koszty generuje zamówienie ekipy, która zajmie się demontażem, a później składaniem mebli. Oczywiście nie zawsze można się tym zająć samodzielnie. Większe i zabytkowe elementy należy specjalnie przygotować. Nie każdy dysponuje specjalnym sprzętem umożliwiającym rozkręcenie mebli. Dlatego warto ocenić, czy ta usługa faktycznie jest potrzebna. Jeśli posiadamy dosłownie kilka elementów, to prawdopodobnie uporamy się z tym samodzielnie. W innych przypadkach lepiej skorzystać z usług profesjonalistów.

Liczba pracowników firmy przeprowadzkowej

Zamawiając firmę przeprowadzkową w Warszawie, trzeba określić, ilu pracowników będzie w danej sytuacji potrzebnych. Im jest ich więcej, tym droższa będzie przeprowadzka. Warto jednak pamiętać, że ograniczając liczbę osób do pomocy, wydłużamy czas całego procesu, co również jest jednoznaczne z wzrostem ceny. Dlatego na początku trzeba przeanalizować stawki za godzinę wraz z liczbą pracowników. W ten sposób można wybrać najbardziej korzystną opcję.

Przeprowadzka biura, domu jednorodzinnego czy mieszkania w Wraszawie?

Kolejny element, który wpływa na cenę skorzystania z usług firmy transportowej, to rodzaj przeprowadzki. Z wiadomych względów najdroższa okaże się przeprowadzka całego biura. Duża liczba pakunków do przewiezienia oraz konieczność demontażu i montażu mebli biurowych sprawia, że przeprowadzka firmy może potrwać dłużej niż domu jednorodzinnego lub małego mieszkania.

Transport przedmiotów wymagających specjalnych pojazdów

Cena przeprowadzki w Warszawie wzrośnie w sytuacji, gdy posiadamy specjalne przedmioty, np. duże pianino. W takiej sytuacji należy dokładnie dopytać, ile będzie kosztował transport. Samo wyniesienie instrumentu lub starych, zabytkowych mebli lub dzieł sztuki może dość długo potrwać. Dlatego w takim przypadku należy przygotować się na dodatkowe koszty, które ustala firma przeprowadzkowa.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkamy i czy mamy do przewiezienia sporo kartonów, do zmiany miejsca należy się wcześniej przygotować. W ten sposób zminimalizujemy koszt transportu całego dobytku, nawet większych mebli czy kartonów.