Menu Zamknij

3 sposoby na zapakowanie szkła podczas przeprowadzki w Warszawie

3 sposoby na zapakowanie szkła podczas przeprowadzki w Warszawie

Podczas przeprowadzki w Warszawie trzeba zapakować wiele cennych i delikatnych przedmiotów. Przygotowanie szkła do transportu wymaga podjęcia pewnych kroków, które zapewnią bezproblemowy transport. O czym należy pamiętać i jak przygotować się do całego procesu zmiany miejsca zamieszkania w Warszawie?

Co może się przydać do transportu szkła?

Szklane przedmioty to jedne z delikatniejszych elementów, jakie trzeba przewieźć podczas przeprowadzki. Dlatego wymagają specjalnej uwagi i przygotowania. Szkło jest bardzo kruche, więc można je bardzo łatwo uszkodzić, zarysować oraz stłuc. Przygotowując je do transportu w Warszawie, warto na początku zgromadzić odpowiedni materiał do pakowania. Co zatem będzie potrzebne? Przede wszystkim pudła o mocnej strukturze. Dno kartonu nie może się przerwać pod ciężarem przewożonych rzeczy. Kolejny niezbędny element to folia bąbelkowa, stare gazety lub materiały do owinięcia szklanych przedmiotów. Przyda się także taśma klejąca, którą dla pewności można podkleić pudła, dzięki czemu nie rozerwą się w trakcie pakowania kartonów do samochodu.

Pakowanie szklanej zastawy – transport w Warszawie

Najwięcej szklanych lub ceramicznych elementów znajduje się w kuchni. Wszystkie talerzyki bądź kubki muszą być przede wszystkim dokładnie owinięte folią. Pod żadnym pozorem nie należy kłaść talerzyków jeden na drugim bez żadnej ochrony. W takiej sytuacji sprawdzą się także stare gazety (kilka warstw) lub gruby materiał. Jeśli nie zastosujemy się do tej zasady, szklane przedmioty mogą się porysować, pokruszyć bądź potłuc. Warto także dać zabezpieczenie także po bokach tak, żeby naczynia nie przemieszczały się w czasie transportu. Tutaj przydadzą się specjalne wypełniacze do paczek, czyli tak zwane chipsy styropianowe. Sprawiają, że w kartonie nie ma miejsca, dzięki czemu przedmioty są stabilne. Podobnie należy postąpić z miseczkami, kubkami czy filiżankami. Jeśli udało się spakować zawartość zawartość kuchni, warto podpisać kartony. Dodatkowe oznaczenie sprawi, że firma transportowa będzie wiedziała, że akurat z tymi pudłami trzeba być ultra uważnym. W ten sposób warto potraktować wszystkie porcelanowe i ceramiczne statuetki czy ozdoby.

Szklane elementy mebli

Szkło znajduje się nie tylko w kuchni. To także element mebli. Jak zatem przewieźć lustra? Jeśli da się je rozkręcić, to lepiej je przewozić osobno. Oczywiście też muszą być owinięte. Nie zawsze da się rozmontować drzwiczki z lustrami. W takiej sytuacji trzeba zamknąć drzwi na klucz lub zakleić taśmą tak, by w trakcie jazdy nie otworzyły się i potłukły. W ten sposób powinno udać się przewieźć mebel i lustro bez uszkodzeń.

Lampy i żyrandole

Problem mogą też stanowić żyrandole o nieregularnych kształtach. Najlepiej będzie, gdy odkręcimy klosze od stelaża. Szklane części należy ponownie owinąć i zapakować do kartonów. W tym wypadku również warto użyć wspomnianych już chipsów styropianowych, które zabezpieczą delikatne części. Nie przewoźmy całych konstrukcji razem z żarówkami. Mogą się potłuc, a przy wyjmowaniu pokaleczyć kogoś.