Menu Zamknij

Wilanów – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką

Wilanów

Podczas wyboru nowego domu czy mieszkania nie należy sugerować się tylko tym, w jakim są stanie, jaka jest ich cena i najbliższe otoczenie. Powinno się zebrać informacje o całej dzielnicy – dzięki temu artykułowi lepiej poznasz Wilanów.

Przyjazny rodzinom

Wilanów to idealna dzielnica dla rodzin z dziećmi. Zielona okolica to coś w sam raz do wspólnych spacerów, a liczne place zabaw sprawią, że najmłodsi z pewnością nie będą się tu nudzić. O ich potrzeby zadbano także w punktach gastronomicznych – kameralne knajpki znajdujące się w pobliżu przygotowują menu, przy którym nie da się wybrzydzać. Na bieżąco organizuje się też wiele wydarzeń, które zapewnią pociechom i edukację, i rozrywkę. Te i inne atrakcje sprawiają, że każde z obu tych pokoleń czuje się tutaj komfortowo. Dodatkową zaletą są liczne przedszkola, które dają pewność, że znajdzie się takie, które spełni oczekiwania zarówno dzieci, jak i rodziców.

Komunikacja miejska

Podróżowanie transportem publicznym dla wielu osób może okazać się tutaj uciążliwe, dlatego lepiej przemyśleć wybór tej dzielnicy. Szczególnie wtedy, gdy nie posiada się samochodu. Jednak nawet wówczas ze względu na korki dojazd z Wilanowa do centrum nie należy do najszybszych i najprzyjemniejszych. W pobliżu nie znajduje się żadna stacja metra ani nawet linia tramwajowa, dlatego w nagłych wypadkach „wydostanie się” z dzielnicy będzie sporym wyzwaniem.

Kto się tu nie odnajdzie?

Każda grupa ma własne potrzeby, ale niestety Wilanów nie zadbał o wszystkie. Jak się okazuje, problem z transportem publicznym to nie jedyna trudność, z jaką przyjdzie się tu mierzyć. Ceny mieszkań są naprawdę wysokie, a lokalna infrastruktura nie wszędzie rozwija się tak szybko jak powinna przy obecnych inwestycjach w nieruchomości. Jednak nie tylko te ceny odstraszają mniej zamożne osoby – sporym wydatkiem będą wyjścia do restauracji lub korzystanie z innych usług. Nie wspominając już o placówkach medycznych – na Wilanowie znajdują się tylko prywatne. Na pewno nie wybiorą go także studenci, ponieważ nie ma tam żadnej uczelni… ani klubów, do których mogliby się wybrać w wolnym czasie.

Dla miłośników sportu i przyrody

Wilanów można by nazwać dzielnicą ogrodów. Otwarta przestrzeń pełna parków i urokliwych alejek zachwyci nie tylko fanów joggingu czy nordic walkingu, ale też te osoby, które lubią wyciszać się, spacerując na łonie natury czy wzdłuż Wisły. Osobne ścieżki joggingowe i rowerowe zaprojektowano specjalnie po to, by każdy mógł spędzić czas na swój ulubiony sposób.

Atrakcje dla każdego

Miłośnicy historii i zabytków zapewne koniecznie będą chcieli się wybrać do Pałacu Jana III Sobieskiego. Zwiedzającym udostępnia się nie tylko zamek, ale także jego okoliczne ogrody. W sezonie jesienno-zimowym przyciąga efektownym Królewskim Ogrodem Światła. Feeria barw tworzy w tym czasie niesamowity, niemal bajkowy klimat. Tuż obok znajduje się Muzeum Plakatu, w którego zbiorach możemy zobaczyć grafiki polskie i europejskie. I to nie tylko te współczesne, podróż przez ilustracje zacznie się już od XIX wieku. Pary natomiast z pewnością zachwyci Most Zakochanych. Tutaj legalnie można zawiesić kłódkę symbolizującą wieczną miłość.

Wilanów to dzielnica nie dla każdego, ale jeśli już znajdziesz się w jego docelowej grupie potencjalnych mieszkańców, z pewnością będziesz zadowolony. Zielona enklawa w wielkim mieście to z pewnością miejsce warte rozważenia.