Menu Zamknij

Wiarygodna firma przeprowadzkowa w Warszawie, czyli jaka?

Planujesz przeprowadzkę i jesteś na etapie doboru odpowiedniej firmy transportowej? W tym miejscu warto szczególnie skupić się nad wiarygodnością rozpatrywanych usług. Dowiedz się, jak w łatwy sposób możesz sprawdzić wybraną firmę, aby zagwarantować sobie pełną ochronę i uniknąć potencjalnych problemów.

Dlaczego warto sprawdzić firmę przeprowadzkową?

Być może masz już na oku jedną lub kilka potencjalnych firm, które oferują usługi przeprowadzkowe. Jest to idealny moment na sprawdzenie ich wiarygodności. Zastanawiasz się, jakie konsekwencje mogą czekać Cię w przeciwnym razie? Niewłaściwe sprawdzenie firmy transportowej może skutkować nawiązaniem niebezpiecznej współpracy. Jest to związane z narażeniem na doświadczenie oszustwa pieniężnego lub nie wywiązanie się z warunków ustalonej współpracy ze strony zleceniobiorcy. Dlatego, jeśli chcesz oszczędzić sobie takich zmartwień, lepiej od razu znaleźć przydatne infomracje.

Rejestry firm przeprowadzkowych w Warszawie

Jednym z wyjątkowo skutecznych sposobów na sprawdzenie wiarygodności firmy, jest znalezienie informacji na jej temat w rejestrze. Pozwoli to wyeliminować ryzyko nawiązania współpracy z fałszywą organizacją. Korzystając z rejestru, możesz w łatwy sposób, odczytać numer NIP oraz REGON firmy. Dzięki temu dowiesz się, czy oferowana usługa pochodzi od profesjonalnych i rzeczywistych jednostek, które prowadzą określoną działalność gospodarczą. W tym celu możesz skorzystać ze stron: Głównego Urzędu Statystycznego, Krajowego Rejestru Sądowego oraz Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Warszawa – stan finansowy firmy przeprowadzkowej

Kolejnym istotnym aspektem, który warto uprzednio przeanalizować, jest stan finansowy firmy. Uzyskanie takiej informacji pomoże Ci w określeniu profesjonalizmu danej działalności gospodarczej. Dowiesz się chociażby, czy rozważana przez Ciebie firma nie jest zadłużona. Jest to szczególnie istotna informacja, która pozwoli przewidzieć charakter współpracy. Do analizy stanu finansowego firmy przydadzą się następujące rejestry: Biuro Informacji Gospodarczej, Krajowy Rejestr Długów oraz ERIF. Warto jednak pamiętać, że uzyskanie takiej informacji jest odpłatne.

Licencja działalności gospodarczej

Jeśli zależy Ci na uzyskaniu informacji na temat wiarygodności firmy oferującej transport międzynarodowy, warto skupić się na kwestii licencji. Pozwoli ona na odpowiednią weryfikację danej działalności gospodarczej i tym samym uniknięcie potencjalnego oszustwa. W tym celu możesz skorzystać ze strony Biura do Spraw Transportu Międzynarodowego. Do uzyskania takiej informacji potrzebujesz jednak numeru teczki BOTM firmy oraz NIP-u. Co więcej, w przypadku niepowodzenia, możesz szukać informacji bezpośrednio u organu zajmującego się wydawaniem danej licencji.

Zaufane opinie

Ostatnim sposobem na ustalenie wiarygodności konkretnej firmy oferującej usługi przeprowadzkowe, są zaufane opinie. W tym celu możesz skontaktować się z bliskimi osobami, które mają za sobą doświadczenia związane z profesjonalnym transportem mienia. Cenne okażą się także komentarze użytkowników zawarte na specjalnych forach. Dzięki takim wskazówkom od osób znajdujących się w podobnej sytuacji, możesz w łatwy sposób uniknąć ryzyka doświadczenia poważnych problemów.