Menu Zamknij

Powiśle Warszawa – przeprowadzasz się? Sprawdź informacje o dzielnicy

Powiśle Warszawa - przeprowadzasz się? Sprawdź informacje o dzielnicy

Powiśle to jedno z najbardziej znanych i cenionych osiedli w Warszawie. Jeśli planujesz przeprowadzkę do stolicy, koniecznie musisz wziąć pod uwagę ten obszar. Korzyści, jakie wynikają z mieszkania na Powiślu, na pewno przyciągną Twoje uwagę. Dowiedz się więcej o zaletach tego wspaniałego miejsca!

Powiśle – kiedyś i dziś

Jeśli kojarzysz Powiśle tylko z niezbyt obiecującym opisem zawartym w Lalce Bolesława Prusa, może Cię czekać prawdziwe zaskoczenie. Osiedle to jest idealnym przykładem udanej metamorfozy. Kiedyś niezbyt zachęcające swoim wyglądem, następnie zniszczone przez wojnę, dzisiaj stanowi jedną z bardziej reprezentatywnych i zachęcających do mieszkania części Warszawy. Aktualnie Powiśle przyciąga m.in. swoim zadbanym wyglądem oraz dużą ilością obszarów zielonych. Znajdziesz tutaj szereg różnorodnych atrakcji oraz możliwości spędzania wolnego czasu.

Komunikacja z centrum Warszawy

Ogromną zaletą Powiśla jest bardzo dobre ulokowanie na mapie pod względem dostępności różnorodnych obiektów. Dotarcie nad Wisłę, Starówkę lub Krakowskie Przedmieście nie zabierze Ci dużo czasu. Nie musisz nawet sięgać po komunikację miejską! Krótki spacer wystarczy, aby znaleźć się w centrum interesujących wydarzeń. Z kolei, jeśli wybierasz się w innym, bardziej odległym kierunku, bez problemu odnajdziesz odpowiednie połączenie, korzystając z linii warszawskiego metra.

Szeroki wybór atrakcji

Powiśle stanowi idealny obszar mieszkalny, jeśli chodzi o bliskość wielu atrakcji. Z uwagi na swoją lokalizację w Śródmieściu, można tutaj wybierać spośród wielu interesujących form rozrywki. Jeśli planujesz spotkanie ze znajomymi lub randkę, świetnie sprawdzą się oryginalne kawiarnie i restauracji. Dzięki nim poznasz nowe smaki oraz miło spędzisz czas. Z kolei Centrum Nauki Kopernik to doskonała opcja nauki poprzez zabawę, zarówno dla młodszych, jak i tych nieco starszych.

Wypoczynek nad Wisłą w Warszawie

Kolejną oraz wyjątkową możliwością spędzania wolnego czasu na Powiślu jest spacer brzegiem Wisły. Opcja wypoczynku nad wodą szczególnie przypadnie do gustu tym, którzy cenią sobie kontakt z przyrodą i spokój. Specjalna atmosfera spędzania czasu nad Wisłą sprawi, że nawet zwykłe czytanie książki stanie się o wiele przyjemniejszym zajęciem. Z kolei osoby preferujące czynny wypoczynek również odnajdą się w tym miejscu np. podczas biegu brzegiem rzeki. Dodatkową atrakcją jest możliwość wykupienia rejsu po Wiśle jako formy ciekawej i przyjemnej wycieczki.

Coś dla studentów

Czynnikiem atrakcyjności Powiśla, który dotyczy przede wszystkim studentów jest bliskość Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, jak i kilku jego wydziałów. Możliwość krótkiego spaceru do uczelni to prawdziwa zaleta, która pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Biblioteka oferuje również opcję korzystania z Ogrodu ulokowanego na jej dachu. Jest on jednym z wielu obszarów zielonych obecnych na Powiślu. Możliwość wykonywania tak wielu czynności oraz nieustanny rozwój otoczenia, sprawiają, że jest to idealne miejsce na przeprowadzkę dla każdego.