Menu Zamknij

Ochota Warszawa – poznaj dzielnicę przed przeprowadzką.

Ochota Warszawa - poznaj dzielnicę przed przeprowadzką.

Warszawa to największe miasto w Polsce. To tutaj mieszka najwięcej osób. Miasto podzielone jest na 18 dzielnic, wszystkie są na swój sposób wyjątkowe. Przed przeprowadzką warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami dotyczącymi każdej z nich. Warto wiedzieć co znajduje się w okolicy i jak wygląda dojazd do pracy lub szkoły, aby później nie być zaskoczonym. Jedną z popularniejszych jest dzielnica Ochota. To tutaj wychowało się wiele gwiazd polskiej sceny.

Ochota Warszawa – położenie

Dzielnica ta leży po lewej stronie Wisły. Sąsiaduje z czteroma dzielnicami Warszawy: Wolą, Mokotowem, Śródmieściem i Włochami. Dzięki temu można mieć dostęp do wielu ciekawych miejsc. Sama Ochota podzielona jest na Starą Ochotę, Filtry, Rakowiec i Szczęśliwice. Taki podział wywodzi się z Miejskiego Systemu Informacji. Dzięki temu podczas decyzji o przeprowadzce możemy wybrać jeden, najbardziej pasujący, nam region.

Dobry dostęp do komunikacji miejskiej

Ze względu na wielkość dzielnicy ważnym aspektem jest dostępność środków komunikacji. Ochota jest bardzo dobrze skomunikowana z centrum. Dojazd odpowiednim tramwajem jest możliwy w zaledwie 15 minut. Z regionu Szczęśliwic najlepszym rozwiązaniem jest wybór autobusu. Dostępna linia 128 i 521 w szybki i bezpieczny sposób dowiezie nas do celu. Podobnie jest w przypadku Rakowiec. Autobusy linii 128 i 175 kursują do centrum w 20 minut. Krótki czas transportu pozwala zaoszczędzić wiele stresu. Atutem jest, że zarówno autobusy, jak i tramwaje kursują bardzo często. Dzięki temu, nawet jak spóźnimy się na zaplanowaną godzinę, nie musimy zbyt długo czekać na kolejny kurs. Wypad na miasto w godzinach wieczornych umożliwiają autobusy nocne.

Inwestycje w Warszawie na Ochocie

Warszawska dzielnica bardzo szybko się rozwija. Już teraz jest dużo ścieżek rowerowych, sklepów, restauracji i kawiarni. Władze miasta nie zwalniają tempa i nadal chcą udoskonalać ten region. W planach jest dobudowanie nowych ścieżek rowerowych. Taki pomysł z pewnością przypadnie do gustu aktywnym mieszkańcom osiedla. Drogi dla rowerów zapewniają bezpieczeństwo. W tak dużym mieście, jakim jest Warszawa, jest to niezwykle ważne. Dzieci mogą bezpiecznie pedałować, bez strachu rodziców o potrącenie przez samochód. Włodarze zaplanowali również budowę linii tramwajowej, która ma kursować do Wilanowa.
Na ul. Wawelskiej zaplanowano stworzenie Zielonej Ściany. Zasadzenie krzewów żywopłotowych sprawi, że dzielnica będzie bardziej zielona, a kształt prostopadłościanów z pewnością ożywi blokowiska. Przy ekologicznym problemie wycinania drzew jest to krok do przodu, mieszkańcy będą z pewnością zadowoleni i z przyjemnością będą wypoczywać w tym rejonie.

Bezpieczeństwo na Ochocie

Dzielnicę można uznać za jedną z bezpieczniejszych w Warszawie. Jedynymi mankamentami dla mieszkańców może być zakłócanie ciszy nocnej przez imprezowiczów, handel uliczny i problemy z prawidłowym parkowaniem. Jednak na terenie całego osiedla nie dochodzi do poważnych przestępstw, o których jest głośno na przykład na Mokotowie czy Śródmieściu. Na ochocie znajduje się Komenda Rejonowa Policji III. Dzięki temu mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.