Menu Zamknij

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dzielnicy Warszawy do przeprowadzki

5 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze dzielnicy Warszawy do przeprowadzki

Wbrew pozorom dzielnice Warszawy często różnią się między sobą w znaczący sposób. Dlatego zanim określisz lokalizację swojego przyszłego lokum, warto zwrócić uwagę na parę istotnych czynników, które pomogą Ci w podjęciu ostatecznej decyzji.

Koszt mieszkania w Warszawie

Podstawową kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę podczas przeprowadzki do stolicy, są oczywiście koszty. Ceny wynajmu oraz kupna mieszkań mogą się sporo wahać, w zależności od dzielnicy, w jakiej znajduje się lokum. Dlatego warto poświęcić nieco więcej czasu na przeanalizowanie konkretnych ofert, aby uniknąć zbędnej nadpłaty. Jeśli jednak zależy Ci na znalezieniu mieszkania w ścisłym centrum miasta, możesz wziąć pod uwagę Śródmieście, natomiast prawdopodobnie będzie się to wiązało z wyższymi kosztami utrzymania.

Odległość do miejsca pracy

Wybór najbardziej optymalnego rozwiązania mieszkaniowego w Warszawie wymaga również zwrócenia szczególnej uwagi na odległość do miejsca pracy. Z pewnością nie zależy Ci na tym, aby poświęcać kilkadziesiąt dodatkowych minut na dojazd wczesnym rankiem. W wypadku, gdy nie posiadasz własnego samochodu, dobrym rozwiązaniem okaże się przeanalizowanie połączeń komunikacyjnych. W ten sposób już na wstępie będzie można odrzucić oferty mieszkaniowe, które nie wpasują się w Twoje oczekiwania ze względu na zbyt daleką odległość do pracy.

Warszawa dla rodzin z dziećmi

Jeśli planujesz przeprowadzkę razem z całą rodziną, na pewno zależy Ci na znalezieniu dobrej lokalizacji pod względem dostępności placówek oświatowych. Bliska odległość do szkoły pozwoli zaoszczędzić na zbędnych dojazdach, a także zapewni wyjątkową wygodę na co dzień. Wybierając dzielnicę, możesz skupić się także na obecności placów zabaw lub innych miejsc przeznaczonych do spędzania czasu z pociechą. W przypadku Warszawy obszarem szczególnie przyjaznym dla najmłodszych i ich rodziców okaże się Ursynów.

Obecność terenów zielonych

Szykując przeprowadzkę, warto zwrócić także uwagę na bliskość terenów zielonych. Bez względu na to, czy preferujesz aktywny tryb życia i ćwiczenie na zewnątrz, czy też nie, miejsce do spędzenia czasu wśród natury, z pewnością okaże się atrakcyjnym rozwiązaniem. W Warszawie spotkasz dużo przestrzeni przeznaczonych dla wszystkich miłośników przyrody. Jednak w tym przypadku warto szczególnie wyróżnić takie dzielnice, jak Wesoła czy Rembertów, wśród których bez wątpienia odnajdziesz wiele zieleni.

Sposoby na spędzanie czasu wolnego

Ostatnim, ale równie istotnym czynnikiem, jaki pomoże Ci w wyborze dzielnicy, są sposoby na spędzanie wolnego czasu w poszczególnych częściach Warszawy. Jeśli na co dzień pracujesz i wykonujesz wszystkie obowiązki w biegu, być może warto skłonić się ku spokojniejszym obszarom, jak np. Wawer. Z kolei w wypadku, gdy prowadzisz aktywne życie towarzyskie, bliskość centrum okaże się dobrym trafem. Wtedy warto skłonić się np. ku Ochocie lub Śródmieściu.

Jak widzisz, w Warszawie można znaleźć najróżniejsze propozycje obszarów do zamieszkania. Podejmując ostateczną decyzję, spróbuj kierować się swoją wygodą oraz najistotniejszymi oczekiwaniami.