Menu Zamknij

5 przesądów związanych z przeprowadzką

5 przesądów związanych z przeprowadzką

Wiara w przesądy jest od dawna głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej. Te drobne wskazówki, co do należytego postępowania mogą realnie wpłynąć na samopoczucie. Dzięki takiej formie zabezpieczenia czujemy się spokojniej oraz bezpieczniej. Dowiedz się więcej o znaczeniu przesądów i poznaj 5 nich związanych ze szczególnym czasem, jakim jest przeprowadzka.

Przesądy o przeprowadzce – czy warto ich przestrzegać?

Być może nie odczuwasz większej potrzeby, aby zgłębiać wiedzę dotyczącą przesądów. Jednak wiele z nich może okazać się ogromnie przydatnymi na co dzień. Te od lat towarzyszące nam wierzenia często zawierają wartościowe prawdy o życiu. Mogą nas zarówno ostrzegać przed pochopnym działaniem, jak i pomóc w zapobieganiu nieszczęściom. Przede wszystkim pamiętaj, że przesądy są niejaką podstawą do utrzymywania dobrobytu dookoła siebie. Wymagają one także włożenia Twojego osobistego wkładu. Indywidualna interpretacja przesądów pomoże Ci wnieść nieco radości do życia wraz z pozytywnym nastawieniem. Poznaj najpopularniejsze przesądy związane z przeprowadzką, które pomogą Ci wejść pewnym krokiem w nowy etap.

Coś na pełny portfel

Jednym z najbardziej znanych oraz najczęściej praktykowanych przesądów jest rozrzucenie w nowym otoczeniu grosików. Zadanie powinna wykonać gospodyni domu. Należy pamiętać, aby żadne pomieszczenie nie zostało pominięte. Grosiki mają znajdować się jedynie w kątach pokoju. Poprawnie wykonana czynność pozwoli Ci odczuć stabilność i spokój związany związany z brakiem trosk o stan domowego budżetu. Dzięki zastosowaniu się do reguł tego przesądu, będziesz zawsze pamiętać o konieczności pilnowania swoich wydatków.

Jak uchronić się od kradzieży i zniszczeń?

Jeden z równie popularnych przesądów związanych z przeprowadzką dotyczy sposobu na ochronę przed potencjalnymi kradzieżami i zniszczeniami w nowym domu. Polega on na potłuczeniu szkła. Czynność może zostać podjęta przez każdego z domowników w celu uzyskania pełnej pewności. Dodatkowo warto zaznaczyć, że szkło powinno zostać zbite już w nowym otoczeniu mieszkaniowym. Ten przesąd pozwoli zapobiec nieproszonym wydarzeniom i uczuli Cię na zachowywanie pełnej ostrożność podczas każdej podejmowanej czynności.

Najlepszy czas na przeprowadzkę

Dwa kolejne przesądy związane są z koniecznością unikania konkretnych dat na czas przeprowadzki. Po pierwsze nie należy organizować takiego przedsięwzięcia w niedzielę. Jest to szczególnie ważna wskazówka, która sugeruje, że ten konkretny dzień jest czasem odpoczynku. Wykonując obowiązki w pośpiechu, z łatwością można coś przeoczyć. Listopad to miesiąc, którego również nie poleca się na przeprowadzkę. Jest to w końcu czas zadumy związany ze świętem zmarłych, dlatego lepiej trochę poczekać.

Czas pożegnania

Ostatni przesąd mówi o konieczności pozbycia się rzeczy przeznaczonych do wyrzucenia i niewnoszenia ich do nowego lokum. Przeprowadzka to ważna zmiana w życiu, dlatego pewne jego rozdziały powinny zostać zamknięte raz na zawsze. W przeciwnym razie rozwój osobisty będzie przychodził z trudem. Jak widzisz, te niepozorne od lat praktykowane wierzenia nie są wcale oderwane od rzeczywistości i mogą uczynić życie lepszym.