Menu Zamknij

5 dzielnic polecanych dla studenta w Warszawie – rozważ przed przeprowadzką

warszawa (1)

Zbliżający się czas przeprowadzki na studia wiąże się z nieuniknioną koniecznością znalezienia odpowiedniego miejsca zamieszkania. Zapoznaj się z poniższą treścią, aby dowiedzieć się więcej o poszczególnych dzielnicach Warszawy i wybrać tę najkorzystniejszą.

Żoliborz – Warszawa dla studentów

Warszawski Żoliborz niewątpliwie stanowi przykład dzielnicy, która cieszy się sporą popularnością wśród studentów skupionych w stolicy. Jest to spowodowane jego ulokowaniem na mapie miasta, zapewniającym szybki dojazd do centrum i nie tylko. Dzięki temu w łatwy i prosty sposób dostaniesz się na uczelnię. Co więcej, Żoliborz gwarantuje także wiele atrakcji, z których możesz skorzystać w wolnym czasie, jak np. liczne restauracje oraz centrum handlowe Arkadia. Z kolei bliskość budynku Dworca Gdańskiego zdecydowanie ułatwi proces komunikacji międzymiastowej.

Warszawska Wola

Kolejną równie atrakcyjną dzielnicą stolicy jest Wola. Jej ogromną zaletę stanowi z pewnością bliskość obszarów pełnych licznej zieleni, a wśród nich m.in. Park Sowińskiego. Stanowi on doskonałe miejsce do odpoczynku, jak i spokojnej nauki na wszelkie egzaminy. Co więcej, parki obecne na terenie warszawskiej Woli stwarzają idealne otoczenie do studenckich spotkań towarzyskich. Dzielnica ta dysponuje również całkiem rozwiniętym systemem połączeń komunikacji miejskiej z centrum, dlatego bez problemu dotrzesz na czas na zajęcia.

Śródmieście – centrum kulturalne stolicy

Bez wątpienia Śródmieście stanowi jedną z najciekawszych dzielnic Warszawy. To właśnie w tym obszarze skupiona jest ogromna część centrum kulturalnego stolicy. Dlatego, jeśli zależy Ci na spędzaniu czasu wolnego od egzaminów w ciekawych miejscach, Śródmieście z pewnością stanowi świetny wybór. Należy jednak pamiętać, że ceny wynajmu mogą okazać się tutaj stosunkowo wyższe w porównaniu do innych dzielnic Warszawy. Jednak z pewnością możliwość mieszkania w centrum zapewni szybkie dotarcie do wielu budynków uniwersyteckich.

Studencki Mokotów

Kolejną propozycję dzielnicy dla studenta stanowi obszar warszawskiego Mokotowa. Jest on ulokowany w niedalekiej odległości od Szkoły Głównej Handlowej oraz niektórych wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego. Dlatego jeśli planujesz kontynuację kształcenia właśnie w tych placówkach, Mokotów z pewnością przypadnie Ci do gustu. Co więcej, dzielnica ta charakteryzuje się także łatwą dostępnością terenów zielonych stanowiących doskonałe miejsca do wypoczynku. Warszawski Mokotów oferuje również rozbudowane trasy rowerowe oraz metro, jak i inne środki komunikacji miejskiej.

Ochota – studia w Warszawie

Warszawska Ochota stanowi równie ciekawą oraz popularną wśród studentów dzielnicę stolicy. To właśnie z tego miejsca możesz uzyskać łatwy dojazd do centrum oraz innych obszarów miasta. Co więcej, Ochota z pewnością przypadnie do gustu studentom Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z uwagi na jego bliskie ulokowanie. Dzielnica ta gwarantuje także różnorodne warunki mieszkaniowe oraz korzystne ceny wynajmu dla osób kontynuujących swoją drogę kształcenia.